| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 82 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 600 pF |
| Clamping Voltage | 135 V |
| Peak Surge Current | 1.2 kA |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09024
Ext.Price$0.09024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09024 | $0.09024 |
| 10 | $0.04512 | $0.45120 |
| 50 | $0.04073 | $2.03650 |
| 100 | $0.03676 | $3.67600 |
| 500 | $0.03132 | $15.66000 |
| 1000 | $0.02668 | $26.68000 |
| 3000 | $0.02546 | $76.38000 |
| 5000 | $0.02430 | $121.50000 |
| 10000 | $0.02293 | $229.30000 |
